jaki-kolor-elewacji-wybrac

Jaki kolor elewacji domu wybrać?

Elewacja jest elementem decydującym o wyglądzie każdego budynku. To ona definiuje jego charakter i jest pierwszym elementem, który przyciąga uwagę wszystkich gości. Aby osiągnąć zamierzone efekty wizualne, należy odpowiednio dobrać rodzaj elewacji, a także jej odcień. Jakie są aktualne trendy oraz czym należy się kierować przy wyborze elewacji do budynku?

Najmodniejsze kolory elewacji 2023

Modne i często wybierane kolory elewacji zewnętrznej uległy dużej zmianie od początku XXI wieku. Można łatwo zauważyć, że jeszcze dekadę temu często stosowane były kolory żółte oraz pomarańczowe. Są to barwy zdecydowanie uniwersalne, które pasują do większości domów z tamtych lat. Również w przypadku większych inwestycji biznesowych można było dostrzec tendencję do używania tych kolorów. Mimo że minęło stosunkowo niewiele lat, najczęściej wybierane kolory elewacji ponownie uległy zmianie i dziś na większości domów zdecydowanie króluje biel.

Obecnie kolor biały wraz z wszystkimi odcieniami szarości są symbolem nowoczesności. Są najczęściej wybierane podczas budowy nowych budynków, znacząco poprawiając ich elegancką stylistykę. Choć kolor biały, jak nietrudno się domyślić, jest trudny w utrzymaniu w czystości, to wciąż szczyci się ogromną popularnością. Wiele osób decyduje się połączyć ze sobą te dwa kolory. Całkowicie białą elewację przepasają eleganckie odcienie szarości, tworząc ciekawe efekty wizualne.

Nie inaczej jest w przypadku starego budownictwa, które często jest odnawiane w sposób opisany powyżej. Wykonując nową elewację, wybierane są nowoczesne kolory bieli i szarości, które mogą w prosty sposób nadać domowi nowoczesny charakter. Obecnie wiele osób decyduje się także na odnowienie starej elewacji, usuwając kolory żółte i pomarańczowe modne na początku XXI wieku.

Coraz popularniejsze staje się również łączenie wielu kolorów na jednej elewacji. Doskonałym pomysłem jest skoncentrowanie się na jednej palecie barw i wykorzystanie jej kilku odcieni do wykonania. Modne elewacje domów 2023 opierają się na zastosowaniu stonowanych odcieni jako główny kolor i intensywnych barw na szczegółach budynku. W celu wyboru najlepszego rozwiązania warto posiłkować się stronami ze zdjęciami najładniejszych elewacji domów czy skorzystać z naszej listy projektów do wyboru.

Modne kolory elewacji 2023 – czym kierować się przy wyborze?

Istnieje kilka ciekawych trików, dzięki którym możliwe jest sprawne dobranie, pasujących do siebie kolorów. Na samym początku należy zastanowić się nad lokalizacją budynku. Barwy elewacji muszą dobrze współgrać z otaczającym dom otoczeniem i nie mogą stanowić zbyt dużego kontrastu. Kolory elewacji muszą tworzyć harmonię ze stylem architektonicznym budynku oraz terenem, który go otacza. Odpowiedni wybór koloru elewacji nie jest łatwym zadaniem, a pomyłki zdarzają się nawet specjalistom. Wybierając kolor elewacji domu, oprócz aspektów takie jak krajobraz oraz styl budynku należy uwzględnić osobiste gusta jego mieszkańców, które potrafią być bardzo odmienne.

Modne kolory elewacji 2023 są bardzo uniwersalne i będą pasować do większości budynków. Odcienie szarości mogą zostać zastosowane zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i starych domach, które są obecnie w trakcie remontu. Jest to niewątpliwa zaleta kolorów, które w dzisiejszych czasach są modne. Są również o wiele bardziej ponadczasowe niż jaskrawe kolory często stosowane do niedawna. Dom wykończony białą bądź szarą elewacją nie straci swojego blasku przez długie lata i nie będzie wymagał w niedługim czasie kapitalnej odnowy.

Poza prostymi i popularnymi jednokolorowymi elewacjami świetny efekt oferują również tynki mozaikowe dostępne w wielu nowoczesnych kolorach. Jest to ciekawa alternatywa zarówno dla tradycyjnych jaskrawych kolorów, jak i nowoczesnych jednolitych elewacji. Chcąc uzyskać ciekawą i wyróżniającą się na tle innych budynków elewację, warto poeksperymentować z łączeniem wielu różnych barw. Posiadając odpowiednią wiedzę i zmysł architektoniczny, połączyć ze sobą można nawet kontrastujące kolory, które na pierwszy rzut oka nie mają racji bytu.

Chcąc połączyć kolorystykę domu, większe powierzchnie warto wypełnić stosowanymi barwami, natomiast te bardziej intensywne wykorzystać jedynie na szczegółach elewacji. Uzyskany w ten sposób efekt z pewnością dopełni całości projektu, a także znacząco odnowi nawet leciwy budynek. Kolory domu na zewnątrz, mocno definiują jego styl, dlatego warto poświęcić im większą ilość uwagi.

Elewacje domów 2023 

Będąc na etapie wykonania elewacji w budynku, zarówno w nowo powstałym jak i starym, warto skorzystać z pomocy renomowanej firmy. Firma Franc-Home.pl to zespół wyspecjalizowanych fachowców, którzy od wielu lat budują domy na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego. W portfolio naszej firmy obecne są realizacje zarówno małych domów jednorodzinnych, jak i dużych budynków biznesowych. Charakteryzuje nas wysoka jakość wykonywanej pracy, terminowość oraz profesjonalizm, z jakim podchodzimy do każdej inwestycji.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy do wykonania elewacji i nie posiadasz ukończonego projektu, skontaktuj się z nami!

Możliwość komentowania została wyłączona.