Projekty domów DO 70m2

Wybierz swój wymarzony dom w katalogu projekty domów, a my zbudujemy go dla Ciebie w technologii murowanej, szkieletowej lub z bala.

Skorzystaj z darmowej wyceny wybranego przez Ciebie projektu

Zastanawiasz się ile będzie Cię kosztować budowa domu z wybranego projektu? Przygotujemy dla Ciebie darmową, niezobowiązującą ofertę na budowę domu w wybranej przez Ciebie technologii. Kliknij w przycisk po prawej stronie i skontaktuj się z nami. 

Realizacje domów

Wejście w życie przepisów „Nowego Ładu” dało Nam nowe możliwości- zwolniło z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę budowę małego domu jednorodzinnego – o powierzchni użytkowej do 70 m 2. Tym samym zdecydowanie zmniejszyło formalności, jakie należało spełnić, zdecydowanie obniżyło koszty okołobudowlane i przyspieszyło realizację budowy. Dlatego też w naszej ofercie wyodrębniliśmy specjalną kategorię- małe domki do 70 m2 bez pozwolenia na budowę.

Ile procedur tkwi w domkach na zgłoszenie?

Zgodnie z przyjętymi rozporządeniem unormowaniami domy spełniające wymagania „Nowego Ładu” podlegają jedynie zgłoszeniu do właściwego miejscowo inspektoratu budowlanego. W zakresie dokumentacji małego „domu bez formalności”, jaka musi zostać przedłożona organowi- zgłoszenia dokonuje inwestor. W dokumentach powinno bezwzględnie znaleźć się, oprócz standardowych- projektu zagospodarowania działki oraz projektu architektoniczno- budowlanego małego domu- oświadczenie o budowie domu do 70 m2 do zaspokojenia wyłącznie własnych potrzeb mieszkaniowych. Jednocześnie, już w momencie dokonania takiego zgłoszenia, można przystępować do realizacji projektu domu do 70 m2. Nie ma bowiem możliwości zgłoszenia przez organ sprzeciwu względem przedłożonej dokumentacji. Budowa domku jednorodzinnego do 70 m2 nie wymaga ponadto ustanawiania kierownika budowy (należy wówczas dodatkowo- do składanej przy zgłoszeniu dokumentacji – dołączyć oświadczenie o przyjęciu przeze inwestora odpowiedzialności za kierowanie pracami na budowie domku do 70 m2), nie nakłada obowiązku prowadzenia dziennika budowy.

5dom-wielorodzinny-siechnice-wroclaw-dolnoslaskie-budowa

Dom na zgłoszenie czyli jaki?

Unormowania „Nowego Ładu” przewidują, że małe domki na zgłoszenie muszą spełniać następujące założenia:

  • być budynkami wolnostojącymi, mieszkalnymi jednorodzinnymi,
  • mieć maksymalnie dwie kondygnacje,
  • posiadać powierzchnię zabudowy do maksymalnie 70 m2,
  • mieścić się na powierzchni działki,
  • być zbudowanym na potrzeby mieszkalne inwestora (wyłączona jest możliwość budowy na wynajem lub celem prowadzenia działalności gospodarczej w domu do 70 m2).

Mały dom do 70m2 – spełnienie dużych marzeń

Domki do 70 m2 wbrew pozorom zapewniają wystarczająco dużo przestrzeni dla całej rodziny- są one większe od standardowo oferowanych mieszkań w nowym budownictwie- a dodatkowo zapewniają możliwość skorzystania z działki, na której są budowane- i, przykładowo, postawienia wiaty gospodarczej lub garażu wolnostojącego. Jednocześnie z uwagi na wykorzystanie mniejszej ilości materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz możliwość osadzenia na mniejszych działkach- budowa małego domu do 70 m2 jest zdecydowanie tańsza w porównaniu ze standardowymi domami jednorodzinnymi.

Projekty domów do 70m2

Oferujemy Państwu szeroką gamę projektów małych domów do 70 m2 w różnych konfiguracjach i stylach. W zależności od preferencji i uregulowań zawartych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego proponujemy domki bez pozwolenia w stylu tradycyjnym i nowoczesnym, z dachem płaskim lub dwu- i cztero-spadowym. Do wyboru posiadamy gotowe projekty zarówno domów jednorodzinnych parterowych, jak i z poddaszem użytkowym lub dwukondygnacyjne z płaskim dachem.

Projekty domów jednorodzinnych

Wszystkie projekty domów do 70 m2 w naszej ofercie odznaczają się maksymalnie optymalnym zagospodarowaniem przestrzeni i szybkim czasem realizacji. Wewnętrzny rozkład pomieszczeń gotowych projektów domów jednorodzinnych można dopasować indywidualnie do Państwa potrzeb.

Znajdź nas również na