Budowa domu w Bolesławcu

Nasze usługi na terenie województwa dolnośląskiego - Bolesławiec

Kompleksowa budowa domu

Marzysz o własnym domu w Bolesławcu. Dolnośląskie miasto zdobyło Twoje serce prężnie rozwijającym się biznesem? A może licznymi zabytkami pamiętającymi nawet wczesne średniowiecze? Bez względu na odpowiedź, zapewne chcesz, by deweloper w Bolesławcu zapewnił Ci jak najlepszy produkt końcowy. W poniższym artykule przedstawimy Ci, jak powinna przebiegać budowa domów w dolnośląskim.

Bolesławiec
Kompleksowa budowa

Kompleksowa budowa

Domów murowanych, szkieletowych i z bala

Gotowe projekty

Gotowe projekty

Szeroki wybór gotowych projektów z pracowni Z500

Adaptacja projektu

Adaptacja projektu

Dostosowanie projektu pod działkę i uzyskanie pozwoleń

Wynajem sprzętu

Wynajem sprzętu

Niezbędnego do budowy domu

Kierownik budowy

Kierownik budowy

Dedykowany do każdej budowy

Badania geologiczne

Badania geologiczne

Przed rozpoczęciem prac

Bolesławiec

Domy parterowe

„Dom” to ogólne pojęcie, pod którym kryją się liczne warianty takiego produktu. Pierwszym z nich jest dom parterowy. Jak sama nazwa wskazuje – ma on tylko jedno piętro. Jego powierzchnia może być najróżniejsza. Od 50 do ponad 100 metrów kwadratowych – wszystko zależy od wybranego przez Klienta modelu. W różnych modelach oferowane są między innymi:

 • domy z dachami płaskimi,
 • warianty z dachem kopertowym,
 • zadaszone tarasy,
 • garaż,
 • dach wielospadowy,
 • wybrana ilość pokoi i sypialni.

Wybierz standard wykończenia

standard

Wybierz standard wykończenia domu, który Cię interesuje.
Każda wycena przygotowywana jest indywidualnie. 

Stan surowy zamknięty

od 4000zł/m2

Stan deweloperski

od 6000zł/m2

Stan surowy zamknięty

od 4000zł/m2

Stan deweloperski

od 6000zł/m2

Do 70 metrów kwadratowych

Ten segment oferty adresowany jest do osób, którym zależy na małej przestrzeni i nie planują one posiadania potomstwa lub zamierzają poprzestać na jednej pociesze. W naszej ofercie w niniejszej kategorii znajdują się nie tylko domy mieszkalne. W technologii drewnianej zbudujemy także domki letniskowe czy wypoczynkowe. Bolesławiec leży blisko dużych lasów i pięknych gór – zatem nowe domy w Bolesławcu warto planować także jako miejsce wypoczynku, relaksu i rekreacji.

Domy jednorodzinne

Tutaj rozmiary mogą być bardzo imponujące – niektóre modele znacznie przekraczają powierzchnię dwustu metrów kwadratowych. Możliwe są budowle w stylu stodoły, w bryle czy kompaktowe. Część modeli, które oferujemy, zawiera garaże dwustanowiskowe. Domy te przeznaczyliśmy głównie dla większych rodzin. Powierzchnia, ilość pomieszczeń czy stanowisk w garażu pozwoli nawet największym rodzinom wieść komfortowe życie.

Wybór projektu

Budowa domu w Bolesławcu to złożony proces. Firma Franc-Home bierze na siebie ciężar wszelkich prac, Klientom pozostawiając jedynie oczekiwanie na gotowy efekt. Prace nad budową rozpoczynają się od wyboru projektu. Następnie podlega on weryfikacji przez specjalistów. Może się bowiem okazać, że w niektórych przypadkach niezbędna będzie adaptacja gotowego schematu do zastanych okoliczności, głównie wynikłych ze specyfiki działki. Niezbędne jest także uzyskanie właściwych zezwoleń na budowę – bez niej jakiekolwiek prace poza deskami kreślarskimi nie mają prawa się odbyć.

Przed budową

Przed samą budową deweloper w Bolesławcu powinien przeprowadzić głębokie badania geologiczne działki, na której docelowo miałby powstać dom w Bolesławcu. Zbyt duża wilgotność może doprowadzić to zapadania się budynku. Z kolei zbyt twarda gleba czy obecność skał pod nią może skutecznie utrudnić albo wręcz uniemożliwić przeprowadzenie prac budowlanych w danym miejscu.

Standard wykończenia

Większość deweloperów w Bolesławcu i na polskim rynku oferuje dwa standardy wykończenia domu. Pierwszy z nich to stan deweloperski. Jest on dalece droższą opcją, jednak jej wybór pozwala uzyskać w pełni funkcjonalną nieruchomość. Poza gotową bryłą nabywca nieruchomości uzyskuje także takie udogodnienia jak:

 • instalacja elektryczna,
 • urządzenia wodno-kanalizacyjne,
 • wylewki,
 • okna,
 • tynki.

Drugim wariantem jest stan surowy zamknięty. Bryła nieruchomości jest w nim całkowicie ukończona. Niemniej nie ma powyższych rzeczy – o te należy się w takim przypadku zatroszczyć osobno. Przyłącza zostają wypuszczone… jednak nabywca sam musi uzyskać to, co ma zostać przyłączone.

Tradycyjna metoda budowy

Budowa domów w dolnośląskim zazwyczaj jest budową domu murowanego. W tej wersji budynek może zyskać wiele kondygnacji i zostać wykonany z gazobetonu, cegły, pustaka czy silikatu – materiałów o zbudowanej renomie. Niemniej należy pamiętać, że tradycyjne rozwiązania są również droższe. Co więcej – to właśnie tradycyjne materiały pozwalają na największą kreatywność w projekcie. Budowa domów w Bolesławcu z wykorzystaniem tej metody będzie także, niestety, bardziej czasochłonna. Dodatkowym ograniczeniem może być tu pora roku – późną jesienią i zimą wiele prac budowlanych spowalnia lub jest okresowo niemożliwa do przeprowadzenia. Niemniej na plus bez wątpienia jest trwałość takiego domu – bez problemu przetrwa on nawet setki lat i posłuży następnym pokoleniom.

Dom szkieletowy

Tutaj dom powstaje z drewna, jest więc opcją dla miłośników ekologii. Jednak jego walory docenią także osoby dysponujące ograniczonym czasem czy budżetem! Nowe domy w Bolesławcu w tej technologii powstaną nawet w trzy miesiące, a zima nie będzie przeszkodą w budowie!

Dom z bala

Z założenia jest to dom szkieletowy z widocznymi elementami konstrukcyjnymi. Poza tym walory takiego domu są identyczne jak w przypadku domów szkieletowych. Używane są pnie drzewa pozbawione kory i poddane odpowiedniemu malowaniu i konserwacji. Dzięki stosownej obróbce domy drewniane są budowlami całorocznymi i dzielnie oprą się działaniu mrozów, deszczów czy wichur.

Wybierz specjalistów

Zaoszczędź czas i pieniądze oraz zyskaj bezcenny spokój. 

Popularne pytania

dowiedz się

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Popularne pytania

dowiedz się

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Popularne pytania

dowiedz się

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Znajdź nas również na