Projekty domów Z PODDASZEM

Wybierz swój wymarzony dom w katalogu projekty domów, a my zbudujemy go dla Ciebie w technologii murowanej, szkieletowej lub z bala.

Skorzystaj z darmowej wyceny wybranego przez Ciebie projektu

Zastanawiasz się ile będzie Cię kosztować budowa domu z wybranego projektu? Przygotujemy dla Ciebie darmową, niezobowiązującą ofertę na budowę domu w wybranej przez Ciebie technologii. Kliknij w przycisk po prawej stronie i skontaktuj się z nami. 

Realizacje domów

Projekty domów z poddaszem – o czym pamiętać?

Projekty domów z poddaszem użytkowym cieszą się bardzo dużą popularnością. Podczas wyborów inwestorzy kierują się zarówno funkcjonalnością jak i względami estetycznymi. Warto widzieć jakie cechy powinny spełniać domy z użytkowym poddaszem oraz na co zwracać uwagę przeglądając dostępne projekty.

Dlaczego warto postawić na gotowe projekty domów z poddaszem?

Projekt domu z poddaszem i garażem to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, szczególnie jeśli poddasze można normalnie użytkować. Bardzo często decydują się na niego osoby, posiadające działkę, która uniemożliwia realizację bardziej złożonych i większych inwestycji. Domy parterowe z poddaszem użytkowym to także możliwość atrakcyjna finansowo i funkcjonalna. Bez konieczności stawiania dodatkowego piętra otrzymuje się przestrzeń, na której można urządzić sypialnie, czy miejsce do przechowywania różnych rzeczy. 

Projekty małego domu z poddaszem nie są zbyt skomplikowane, dlatego wybór gotowego projektu to dużo lepsze i tańsze rozwiązanie niż współpraca z architektem od zera, ponieważ i tak nie będzie on w stanie zaproponować wielu więcej rozwiązań. Gotowe projekty są bardzo funkcjonalne i dostępne w różnych konfiguracjach, dzięki czemu można je dopasować do swoich potrzeb. 

Kto najczęściej decyduje się na projekty domów z poddaszem użytkowym?

Domy jednorodzinne z poddaszem to rozwiązanie idealne dla inwestorów, którzy są zainteresowani budynkami o powierzchni mniej więcej 50 – 70 metrów kwadratowych, a także dla tych, którzy marzą o dużo większej powierzchni nawet 300 metrów. 

Najczęściej jednak, jak już wspomniano wcześniej, domy z poddaszem użytkowym wybierając inwestorzy posiadający niewielkie działki, albo takie, który zabudowa jest w znaczny sposób ograniczona przez warunki wyszczególnione w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzeni.

Poznaj nas

Projekty domów nowoczesnych z poddaszem pozwalają stworzyć naprawdę ciekawą i komfortową przestrzeń dla domowników. Zgodnie z zasadami współczesnej architektury, zwykle mają one prostą bryłę i minimalistyczną formę. Takie projekty są na tyle uniwersalne, że mimo zmieniającej się mody nie stracą swojego uroku. Bardzo często projektanci stawiają na prosty, dwuspadowy dach i unikają skomplikowanych brył. 

Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając projekty domów z poddaszem użytkowym?

Wybierając projekt domu z poddaszem użytkowym, w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, jaka jest wysokość poddasza. Jest to bardzo ważne, ponieważ im większe są skosy, tym trudniej zagospodarować przestrzeń. Inwestorzy znajdą informacje na ten temat w projekcie i dzięki temu łatwiej będzie im podjąć decyzję. 

Kolejną kwestią, którą warto sprawdzić przed wyborem ostatecznego projektu jest garaż oraz takie dodatkowe zabudowania jak np. balkony czy tarasy. Wszystko to powinno być uwzględnione na etapie projektowania, aby cieszyć się takim układem budynku, jaki będzie dla domowników najbardziej komfortowy. Oczywiście przed zakupem projektu trzeba także mieć pewność, że wpisuje się on w plan zagospodarowania przestrzeni opracowany dla danego miejsca. Domy z poddaszem użytkowym cieszą się niesłabnącą popularnością. Architekci oferują mnóstwo projektów tego typu, dzięki czemu każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.

Znajdź nas również na