Projekty domów NOWOCZESNYCH

Wybierz swój wymarzony dom w katalogu projekty domów, a my zbudujemy go dla Ciebie w technologii murowanej, szkieletowej lub z bala.

Skorzystaj z darmowej wyceny wybranego przez Ciebie projektu

Zastanawiasz się ile będzie Cię kosztować budowa domu z wybranego projektu? Przygotujemy dla Ciebie darmową, niezobowiązującą ofertę na budowę domu w wybranej przez Ciebie technologii. Kliknij w przycisk po prawej stronie i skontaktuj się z nami. 

Realizacje domów

Domy nowoczesne – projekty

Po kilkunastoletnim boomie na budowanie domów jednorodzinnych w stylu nawiązującym do dawnych posiadłości, o skomplikowanych bryłach, z balkonami i filarami i schodami zewnętrznymi, trendy uległy diametralnym zmianom. Obecnie trwa moda na prostotę i minimalizm, co odzwierciedla się również wyborach Klientów w zakresie projektów domów.

Dom nowoczesny – nowy trend w budownictwie jednorodzinnym

Domy nowoczesne charakteryzują się ciekawymi, niespotykanymi rozwiązaniami architektonicznymi, których zastosowanie do tej pory nie było możliwe z uwagi na brak możliwości technologicznych i zazwyczaj wysokie koszty związane z ich realizacją. Postęp technologiczny owocuje jednak coraz śmielszymi wyborami materiałów budowlanych, a tym samym- komponowaniem brył w zupełnie innym stylu niż tradycyjne. Dzięki temu architekci tworzą przestrzeń, która przyciąga wzrok i zachwyca, wyróżniając się na tle dotychczasowego budownictwa.

Nieskomplikowane nowoczesne projekty domów

Oferowane przez nas projekty do realizacji wpisują się w aktualne minimalistyczne trendy. Budynki nowoczesne odznaczają się prostotą bryły, odejściem od stosowania zbędnych elementów ozdobnych, stonowaną kolorystyką. Prostota nie oznacza jednak braku jakości- wręcz przeciwnie. Stosowane rozwiązania oraz wykorzystywane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dostosowanie rozkładu pomieszczeń do ergonomii poruszania się po nim- tworzą dom, którego użytkowanie będzie łatwe, komfortowe i funkcjonalne.

Domy nowoczesne z dachem 2- i 4- spadowym – projekty

Dachy płaskie, z uwagi na uregulowania prawne gmin, zawarte w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, nie mogą, niestety, być stosowanym powszechnie rozwiązaniem. Dlatego też w Naszej ofercie znajdą Państwo również bogatą ofertę projektów z dachami dwuspadowymi i czterospadowymi, które czynią zadość przepisom wskazującym odpowiedni kąt nachylenia dachu oraz materiał jego wykonania.

Niewątpliwą zaletą domów z dachem typu spadzistego jest możliwość zagospodarowania dodatkowej przestrzeni poddasza, i tym samym zwiększenie powierzchni użytkowej budynku.

5dom-wielorodzinny-siechnice-wroclaw-dolnoslaskie-budowa

Projekty domów z płaskim dachem

Płaski dach jest swoistym znakiem rozpoznawczym nowoczesnych budynków. Zdecydowanie wyróżnia on dom spośród innych, budowanych na podstawie tradycyjnych projektów. Jednocześnie daje więcej możliwości pod względem jego zagospodarowania- może być dodatkowym tarasem lub- co jest ciekawą opcją w szczególności w dzisiejszych czasach- idealnym miejscem na szybki montaż paneli fotowoltaicznych i tym samym obniżyć naszych rachunków. Ponadto małe domy parterowe z płaskim dachem są dużo tańsze w budowie, nawet w przypadku wybrania opcji budynku piętrowego.

 
 

Funkcjonalności domów nowoczesnych

Nowoczesne domy idealnie współgrają z aktualnymi trendami w zakresie wystroju wnętrz- podkreślają minimalistyczne aranżacje. Ich konstrukcja, oparta na nowoczesnych materiałach budowlanych i wykończeniowych podnosi jakość i komfort użytkowania, dzięki zastosowaniu dużych powierzchni przeszklonych oraz wysokiej jakości materiałów izolacyjnych- zdecydowanie zmniejsza koszty ogrzewania. Co więcej- nowoczesne obiekty wymagają od nas mniejszego zaangażowania w ich konserwację i utrzymanie.

Dla kogo jest nowoczesny dom?

Zakres oferowanych przez Nas projektów nowoczesnych domów jest tak szeroki, że z pewnością każdy dobierze idealny dla siebie. W zależności od preferencji, wymagań i marzeń- można wybierać wśród nowoczesnych domów parterowych i piętrowych z płaskim lub spadowym dachem, zdecydować się na opcję z tarasem, zmieścić w bryle budynku garaż jedno- lub dwustanowiskowy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz kontaktu telefonicznego lub drogą elektroniczną celem umówienia spotkania i dopasowania projektu domu do Twoich marzeń

Znajdź nas również na