Projekty domów PARTEROWYCH

Wybierz swój wymarzony dom w katalogu projekty domów, a my zbudujemy go dla Ciebie w technologii murowanej, szkieletowej lub z bala.

Skorzystaj z darmowej wyceny wybranego przez Ciebie projektu

Zastanawiasz się ile będzie Cię kosztować budowa domu z wybranego projektu? Przygotujemy dla Ciebie darmową, niezobowiązującą ofertę na budowę domu w wybranej przez Ciebie technologii. Kliknij w przycisk po prawej stronie i skontaktuj się z nami. 

Realizacje domów

Domy parterowe – zalety

Projekty domów parterowych cieszą się coraz większym uznaniem wśród par i rodzin, które poszukują wymarzonego lokum. Szybko i tanio – czy to tylko kolejny chwytliwy slogan? Z nami przekonasz się, że to nie puste słowa. W budowie domów parterowych zadowalające są przede wszystkim niskie koszty realizacji oraz szybkie wykonanie. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wachlarz projektów domów jednorodzinnych parterowych. Oglądając projekty parterowych domów rodzinnych, znajdą Państwo zarówno te w nowoczesnym stylu, jak i bardziej tradycyjnym. W zależności od potrzeb i wymagań, sprostamy każdym pomysłom i doradzimy w fachowy sposób . Powinniśmy rozpocząć poszukiwania zgodnie z zaplanowanym budżetem, metrażem oraz udogodnieniami na które liczymy. Znajdziemy projekty domów parterowych tanich w budowie, nowoczesnych, projekty domów parterowych z garażem czy antresolą. Jedną z najistotniejszych zalet domów parterowych jest zacieśnianie relacji między domownikami. Unikniemy wówczas podziału na strefy i przebywania z daleka od siebie. Pozytywem jest także brak schodów, które mogą być dla nas utrudnieniem w przyszłości, albo spędzać sen z powiek za każdym razem, kiedy pokonuje je dziecko. Przestrzeń domu wydaje się być większa, dzięki czemu czujemy się bardziej komfortowo. Zamieszczone w ofercie projekty domów parterowych, pochodzą od wykwalifikowanych specjalistów, działających kilkadziesiąt lat w branży. W naszej ofercie nie brakuje rzutów projektów domów parterowych, które pomogą zobrazować przestrzeń całego domu.

Domy parterowe z poddaszem

Projekty domów parterowych z poddaszem to rozwiązanie dla rodzin z dziećmi lub osób ceniących sobie spokój i wygodę podczas rodzinnych odwiedzin. Polecamy też przyjrzenie się projektom domów parterowych z antresolą. Dla osób zainteresowanych tematem większej powierzchni użytkowej, doskonale sprawdzą się projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji. To pomysł popularny i mający coraz szersze grono fanów. Powodem jest między innymi atrakcyjność, polegająca na maksymalnym wykorzystaniu miejsca oraz przejrzysty podział na strefy dzienną i nocną. Poddasze sprawia, że dom zyskuje na funkcjonalności i zapewnia domownikom komfort mieszkania. Nawet jeżeli nie zdecydujemy się na adaptację poddasza na początku budowy, zawsze możemy rozbudować dom w późniejszym terminie. Kiedy powiększy nam się rodzina lub będziemy potrzebować dodatkowego pomieszczenia na gabinet, nie zostaniemy bez wyjścia.
5dom-parterowy-groblice-budowa-dolnoslaskie

Rodzaje dachów

Projekty domów parterowych z płaskim dachem sprawdzą się wtedy, kiedy cenimy sobie wygodę, a w przyszłości nie mamy zamiaru korzystać ze schodów. Zużycie materiałów podczas budowy jest mniejsze, a konstrukcja prostsza w wykonaniu. Dla dużych rodzin i mobilnych par polecamy projekty domów parterowych z garażem dwustanowiskowym. Unikniemy kłótni z drugą połówką o to, czyj samochód zasłużył na komfortowe miejsce. Nawet gdybyśmy w przyszłości zrezygnowali z jednego pojazdu, drugie stanowisko sprawdzi się w momencie odwiedzin rodziny czy znajomych. Klientom szukającym energooszczędnych rozwiązań, proponujemy projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym. Ta prosta konstrukcja zapewnia wykończenie domu w różnych stylach. Dach dwuspadowy, jak sama nazwa wskazuje składa się z dwóch połaci, które połączone są kalenicą i ścianami szczytowymi. Zaletami dachu dwuspadowego są: szeroki wybór pokryć dachowych, spływanie wody, nie zaleganie śniegu, estetyczne wykonanie, możliwość doświetlenia poddasza i większa możliwość jego aranżacji. Nowoczesne projekty domów parterowych zawierają przestronny rozkład, zachowuje się odrębność funkcjonalną pomieszczeń, nie zapominając przy tym o ich połączeniu. Projekty domów parterowych nowoczesnych w ciekawy sposób proponują adaptację poddasza. Wówczas taka przestrzeń zyskuje miano mieszkalnej i może zostać wykorzystana w interesujący sposób.

Małe domy parterowe

Projekty małych domów parterowych nie są jak się niektórym wydaje, z góry skazane na niepowodzenie. Dobry plan pozwoli na usatysfakcjonowanie każdego z domowników i organizuje rodzinne życie w ramach jednej kondygnacji. Małe domy parterowe idealnie sprawdzą się dla osób, które szukają niedrogiego i komfortowego miejsca na ziemi. Wśród nich sprawdzą się projekty domów parterowych na wąską działkę. Każda budowa dostosowywana jest do posiadanej powierzchni działki, dla tych bardziej rozbudowanych również posiadamy oferty. W zależności od wielkości powierzchni, istnieją projekty domów parterowych do 70 m2, czy np. 120 m2. W takich projektach rezygnuje się z drogich elementów konstrukcji, dzięki czemu projekt wykonywany jest przy zmniejszonym nakładzie finansowym. Projekty domów parterowych do 100 m2 również znajdą Państwo na naszej stronie. Cechuje je wiele niekonwencjonalnych rozwiązań, funkcjonalności i niesztampowy charakter. Nasza bogata oferta zawiera także projekty domów parterowych do 120 m2, które zminimalizują koszty budowy, a przy tym w pełni wykorzystają jego przestrzeń. Cieszą się one dużym uznaniem wśród klientów.

 
 

Znajdź nas również na