Budowa domu w Głogowie

Nasze usługi na terenie województwa dolnośląskiego - Głogów

Kompleksowa budowa domu

Budowa nowych domów na prywatnych gruntach kwitnie. To jedyny sposób, aby zbudować dom na podstawie własnych potrzeb i gustów. Lista możliwości jest nieskończona i zależy tylko od każdej osoby. Projekt domu może zawierać na przykład ogród, w którym można się bawić i odpoczywać, miejsce do grillowania, strefę relaksu, ogród warzywny, warsztat majsterkowicza itd. Większość z tych udogodnień jest niedostępna w mieszkaniu w centrum miasta, bez względu na to, jak dobrą lokalizację lub wielkość może mieć.

Głogów
Kompleksowa budowa

Kompleksowa budowa

Domów murowanych, szkieletowych i z bala

Gotowe projekty

Gotowe projekty

Szeroki wybór gotowych projektów z pracowni Z500

Adaptacja projektu

Adaptacja projektu

Dostosowanie projektu pod działkę i uzyskanie pozwoleń

Wynajem sprzętu

Wynajem sprzętu

Niezbędnego do budowy domu

Kierownik budowy

Kierownik budowy

Dedykowany do każdej budowy

Badania geologiczne

Badania geologiczne

Przed rozpoczęciem prac

Głogów

Ale budowa domu to długi i nie zawsze łatwy proces, jeśli nie wiesz, co się z tym wiąże. Dlatego zawsze zaleca się współpracę z profesjonalnym zespołem architektów i ekipą budowlaną, więc sprawdź naszą ofertę Franc-home.pl i przekonaj się, w jaki sposób pomożemy Ci w całym procesie. 

Co warto wiedzieć przed budową domu w Głogowie?

Przede wszystkim uważamy, że niezbędne jest posiadanie mentalnej mapy całego procesu. To znaczy poznanie najważniejszych kamieni milowych, czasu trwania i każdego z jego etapów. Koniecznie jest także wiedza o tym, ile będzie kosztować budowa domu w Głogowie. W tym celu najlepiej skontaktować się z nami, abyśmy mogli poznać specyfikę Twojego projektu, a tym samym przeanalizować i wyjaśnić Ci cały proces w najlepszy możliwy sposób. Nie ma wątpliwości, że posiadanie niezbędnej wiedzy od samego początku rozpoczynając projekt na taką skalę, pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, stresu i uniknięcie rozczarowań. 

Wybierz standard wykończenia

standard

Wybierz standard wykończenia domu, który Cię interesuje.
Każda wycena przygotowywana jest indywidualnie. 

Stan surowy zamknięty

od 4000zł/m2

Stan deweloperski

od 6000zł/m2

Stan surowy zamknięty

od 4000zł/m2

Stan deweloperski

od 6000zł/m2

Jak przebiega budowa domu? Najważniejsze zagadnienia

Krok 1. Analiza i zakup działki lub gruntu

Budowa domów w dolnośląskim wiąże się oczywiście z posiadaniem działki. Ten krok więc jest niezbędny dla tych, którzy nie są jeszcze właścicielami działki, na której chcą postawić swój dom. Przede wszystkim należy ocenić lokalizację, jej dostęp do drogi i drogi dojazdowe, oraz pobliskie usługi. Należy sprawdzić także podstawowe aspekty, takie jak przepisy budowlane dotyczące tej działki lub gruntu. Z tego powodu wysoce wskazane jest skontaktowanie się z ekspertami bezpośrednio przed zakupem działki. W ten sposób będziemy w stanie pomóc w ustaleniu rodzaju domu, który można zbudować na tej działce, a tym samym zweryfikować, czy jest to rzeczywiście dom, o którym marzysz. Konieczne będzie również przeprowadzenie badania geotechnicznego w celu sprawdzenia składu i wytrzymałości gruntu.

Krok 2. Znalezienie architekta i firmy budowlanej do zaprojektowania i skonstruowania domu

Nasza firma zaprojektuje i wybuduje dom zgodnie z warunkami działki, lokalnymi przepisami i potrzebami klienta. Przede wszystkim przygotujemy wstępny projekt lub pierwsze szkice i plany. Na tym etapie najważniejszy jest dla nas płynny dialog między klientem, aby dokładnie określić, jak będzie wyglądał dom. Oprócz tego ważne jest, aby nawiązać relację opartą na zaufaniu, aby móc omówić koszty. Przygotowujemy projekt na podstawie budżetu ustalonego przez klienta, ponieważ zarządzanie kosztami projektu jest niezbędne dla sprawnego przebiegu całego procesu.

Po zdefiniowaniu i uzgodnieniu wszystkich kwestii następuje kolejna faza projektu, w które finalnie określamy strukturę domu. Następnie należy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.

Mnóstwo gotowych projektów domów znajdziesz na naszej stronie.

Krok 3: Wniosek o pozwolenie na budowę domu

Wniosek o pozwolenie na budowę domu składa się w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta. Zostanie ono przyznane po sprawdzeniu, czy projekt spełnia wszystkie wymagane specyfikacje i jest zgodny z przepisami. Czas trwania tego procesu różni się w zależności od starostwa czy urzędu miasta, ale nie trwa dłużej niż 1 miesiąc. Złożenia wniosku wiąże się koniecznością uiszczenia przez klientów opłat, w postaci 1 złotego za każdy metr kwadratowy nieruchomości.

Krok 4. Rozpoczęcie budowy i zarządzanie budową 

Po uzyskaniu pozwolenia rozpoczyna się budowa domu i kierownictwo budowy przystępuje do rozpoczęcia prac budowlanych. Od tego momentu czuwają oni nad tym, aby realizacja wymarzonego domu przebiegała zgodnie z opracowanym projektem technicznym.

Czas trwania tego etapu zależy skali projektu lub systemu budowlanego. W każdym przypadku ustalamy indywidualnie i rozsądne terminy w momencie zawierania umowy budowlanej, aby uniknąć późniejszych problemów. Gwarantuje to możliwość wprowadzenia się do domu w przewidywanym czasie. 

Krok 5. Ukończenie budowy domu

Po wybudowaniu mieszkania, kierownictwo projektu wydaje ostateczne świadectwo robót budowlanych. Wszelkie ewentualne zmiany lub modyfikacje, które mogły wystąpić podczas prac budowlanych, muszą zostać uwzględnione w certyfikacie. Podobnie, należy wypełnić i podpisać świadectwo odbioru, w którym klient potwierdza wykonanie prac, rozpoczynając tym samym okres gwarancji na nieruchomość.

Na tym kończy się podróż przez proces, który jest równie złożony, co ekscytujący. Pamiętaj, że jako firma budowlana Franc-home.pl pozostajemy do dyspozycji w przypadku jakichkolwiek innych pytań. Informacja jest najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek podczas procesu budowy domu Twoich marzeń.

Wybierz specjalistów

Zaoszczędź czas i pieniądze oraz zyskaj bezcenny spokój. 

Popularne pytania

dowiedz się

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Popularne pytania

dowiedz się

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Popularne pytania

dowiedz się

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Znajdź nas również na