Projekty domów DREWNIANYCH

Wybierz swój wymarzony dom w katalogu projekty domów, a my zbudujemy go dla Ciebie w technologii murowanej, szkieletowej lub z bala.

Skorzystaj z darmowej wyceny wybranego przez Ciebie projektu

Zastanawiasz się ile będzie Cię kosztować budowa domu z wybranego projektu? Przygotujemy dla Ciebie darmową, niezobowiązującą ofertę na budowę domu w wybranej przez Ciebie technologii. Kliknij w przycisk po prawej stronie i skontaktuj się z nami. 

Domy drewniane i domy szkieletowe to nowy trend, jaki z roku na rok przybiera na sile. Wzorowane na małych, ciepłych domkach skandynawskich i górskich- wykonywanych z drewnianych bali oraz projekty domów szkieletowych drewnianych- popularnych w krajach ameryki północnej- są coraz chętniej poszukiwane przez inwestorów.

Projekty drewnianych domów

Minimalizm i ekologia- dwa wiodące trendy we współczesnym sposobie życia- śmiało wkraczają również w świat architektury i designu. Domy, w których głównym materiałem budowlanym jest drewno, odznaczają się wieloma zaletami. Są niezwykle zjawiskowe, idealnie wpisują się w otoczenie, wkomponowując się w otaczającą je naturę. Jednocześnie rozwiązania architektoniczne i technologiczne stosowane w projektach domów drewnianych nowoczesnych gwarantują niezwykłą wygodę ich użytkowania, możliwość zastosowania rozwiązań proekologicznych i energooszczędnych. Drewno jest materiałem niezwykle plastycznym, dzięki czemu umożliwia tworzenie nad wyraz pięknych i oryginalnych projektów- zarówno tradycyjnych domów, jak i nowoczesnych- o minimalistycznych bryłach, z płaskim zadaszeniem, tarasami czy wielkopowierzchniowymi przeszkleniami.

Technologie budowy domu

W naszej ofercie znajdziesz szeroką ofertę projektów domów drewnianych z kosztorysem- przewidujących różne techniki wykonania (tradycyjne domy drewniane, domy z bali oraz domy wykonane w technice szkieletowej), style architektoniczne oraz dostosowane do przewidywanej powierzchni zabudowy. Przekonaj się sam, sprawdzając dostępne na naszej stronie internetowej:

• projekty domów drewnianych do 35 m2;

• projekty domów drewnianych całorocznych do 100m2;

• projekty domów drewnianych parterowych;

• projekty domów drewnianych z bali;

• projekty domów drewnianych z poddaszem oraz

• projekty domów letniskowych drewnianych.

Projekty małych domów drewnianych

Aktualne regulacje prawne sprawiają, że coraz powszechniej poszukiwane są projekty domów drewnianych 35 m2. Taka powierzchnia zabudowy zwalnia nas bowiem od konieczności oczekiwania na pozwolenie na budowę oraz generowania dodatkowych kosztów- chociażby dzięki braku konieczności posiadania kierownika budowy.

Wykonane z drewna małe domy drewniane mogą usytuowane być nawet na małych działkach, dodatkowym ich atutem- w porównaniu do tradycyjnych domów murowanych- jest zwiększenie wewnętrznej powierzchni użytkowej, z uwagi na mniejszą grubość ścian drewnianych. Przewidziane w projektach domów drewnianych nowoczesnych rozwiązania zapewniają ponadto doskonałe właściwości izolacyjne budynków, drewniane ściany- oprócz stabilności i trwałości identycznej jak w domu budowanym metodami tradycyjnymi- gwarantują również długie utrzymywanie ciepła.

Szeroka oferta projektów domów drewnianych z kosztorysem

Domy drewniane bez pozwolenia nie są jedyną opcją wykorzystującą drewno jako główny budulec. W naszej ofercie znajdziesz również mnóstwo projektów domów drewnianych do 80 m2 oraz domów drewnianych nawet do 100 m2, wykorzystujących tradycyjną metodę stawiania konstrukcji drewnianych, jak i konstrukcje oparte na drewnianych balach lub projekty domów drewnianych szkieletowych. Te ostatnie zapewniają możliwość niezwykle szybkiej budowy- z gotowych elementów.

Projekty drewnianych domów z bali zazwyczaj skierowane są do wielbicieli natury, górskich i skandynawskich klimatów. Idealnie nadadzą się na działki położone w pobliżu lasów i gór- jeśli właśnie taką posiadasz lub planujesz zakup w takich okolicach- koniecznie zapoznaj się z projektami domów drewnianych z bali w stylu skandynawskim lub góralskim.

Konstrukcje drewniane oparte o technologię szkieletową – lekką- kanadyjską lub ciężką- niemiecką- dają możliwość niezwykle szybkiej realizacji inwestycji. W naszej ofercie znajdziesz zarówno projekty domów drewnianych parterowych jak i projekty domów drewnianych z poddaszem użytkowym, z możliwością wykorzystania obu tych technologii. Konstrukcje szkieletowe często wykorzystywane są w projektach domów drewnianych nowoczesnych, również o większej powierzchni- w projektach domów drewnianych do 80 m2 lub do 100 m2.

budowa-domow-wroclaw-i-dolny-slask

Projekty domów drewnianych- czy taki dom jest dla mnie?

Dostępne w naszej ofercie projekty domów drewnianych nowoczesnych i klasycznych stworzone są z myślą o każdym, nawet najbardziej wymagającym kliencie. Szeroki wybór zarówno projektów domów drewnianych bez pozwolenia (do 35 m2), jak i pokaźnych obiektów, w przypadku projektów domów drewnianych do 100 m2 sprawiają, że bez problemu znajdziecie projekt idealny dla siebie i swojej rodziny. Możesz zdecydować się na jeden z darmowych projektów domów drewnianych, jak i projekty płatne, dzięki czemu zyskasz dodatkowe możliwości adaptacji konkretnego projektu domu drewnianego do swoich preferencji i marzeń.

Dzięki opracowaniu przez nasz zespół doświadczonych architektów i inżynierów kompleksowych rozwiązań- wybierasz wśród projektów domów drewnianych całorocznych z kosztorysem. Dzięki temu możesz- przed zdecydowaniem się na konkretny, gotowy projekt domu drewnianego- odfiltrować oferty zgodnie z posiadanym budżetem, oszacować wstępne koszty wybudowania domku i porównać je z kosztami, jakie poniósłbyś na budowę porównywalnego domu z zastosowaniem materiałów tradycyjnych.

Znajdź nas również na