Budowa domu w Głogowie

Nasze usługi na terenie województwa dolnośląskiego - Oleśnica

Kompleksowa budowa domu

Jednym z najczęstszych marzeń ludzi w życiu jest zaplanowanie i zamieszkanie w wymarzonym domu. Jednak proces realizacji tego marzenia jest czasami skomplikowany. Większość osób chciałaby mieć swój idealny dom w spokojnej okolicy, z dala od miejskiego hałasu i korków. Niektórzy są dobrze poinformowani o zawiłościach związanych ze stawianiem własnego budynku, podczas gdy inni nie mają pojęcia, co się z tym wiąże, więc sytuacja ta może sprawić, że cały proces będzie bardziej kosztowny i trudny z powodu braku wymaganej wiedzy technicznej. Niemniej jednak współpracując z Franc Home mają Państwo pewność, że proces budowy wymarzonego domu przebiegnie wzorowo i z niczym nie trzeba będzie się stresować. Oto jak przebiega budowa domu z naszą firmą.

OLEŚNICA
Kompleksowa budowa

Kompleksowa budowa

Domów murowanych, szkieletowych i z bala

Gotowe projekty

Gotowe projekty

Szeroki wybór gotowych projektów z pracowni Z500

Adaptacja projektu

Adaptacja projektu

Dostosowanie projektu pod działkę i uzyskanie pozwoleń

Wynajem sprzętu

Wynajem sprzętu

Niezbędnego do budowy domu

Kierownik budowy

Kierownik budowy

Dedykowany do każdej budowy

Badania geologiczne

Badania geologiczne

Przed rozpoczęciem prac

Oleśnica

Zakup gruntu w Oleśnicy

Zakup ziemi jest pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby budowa domu w Oleśnicy doszła do skutku. Ziemia, którą Państwo wybiorą ma o wiele większe znaczenie, niż się wydaje. I to nie tylko dlatego, że warunkuje ona możliwości rozbudowy, czy rozkładu domu: określi również jego orientację, izolację i wentylację.

Z drugiej strony, lokalizacja działki jest nieodłącznie związana z przepisami prawnymi, czyli czynnikiem, który niewątpliwie może ograniczyć projekt, wysokość domu, użycie niektórych materiałów itp. Doradztwo techników i architektów z naszej firmy w zakresie znajomości warunków topograficznych i geotechnicznych ma fundamentalne znaczenie na tym pierwszym etapie.

Wybierz standard wykończenia

standard

Wybierz standard wykończenia domu, który Cię interesuje.
Każda wycena przygotowywana jest indywidualnie. 

Stan surowy zamknięty

od 4000zł/m2

Stan deweloperski

od 6000zł/m2

Stan surowy zamknięty

od 4000zł/m2

Stan deweloperski

od 6000zł/m2

Opracowanie projektu budowy domu w Oleśnicy

Jest to kolejny z kroków w procesie budowy wymarzonego domu. Architekt zaprezentuje dostępne gotowe projekty, lub wykona takowy na zamówienie, określając szczegółowo wszystkie aspekty. Proponujemy spotkanie podczas którego, po pierwsze, będą mogli Państwo opowiedzieć, jakie są Wasze potrzeby (liczba pokoi, organizacja obszarów domu itp.), A po drugie, będzie można wyjaśnić preferencje dotyczące szeroko rozumianej estetyki domu. Często zdarza się, że architekci wykonują kilka projektów, a klient wybiera ten, który najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom.

Uzyskanie pozwolenia na budowę domu

Oleśnica: Budowa domu jest niemożliwa bez uzyskania pozwolenia. Pozwolenia na budowę są wydawane przez starostę powiatowego lub prezydenta miasta na prawach powiatu.

Uzyskanie finansowania

Punkt ten powinien być dobrze przemyślany i zapewniony od samego początku projektu. Poza kilkoma wyjątkami budowa nowego domu z reguły odbywa się z pomocą finansowania przez banki. Jednak umowę na kredyt hipoteczny z bankiem można podpisać dopiero po sporządzeniu i zatwierdzeniu projektu domu przez architekta, oraz uzyskaniu pozwolenia. Na osobną wzmiankę zasługuje zakup gruntu: zwykle jest to wcześniejszy zakup, niezwiązany z kredytem hipotecznym.

Budowa domu

Podczas rozpoczęcia budowy podamy Państwu termin ukończenia prac, który uzależniony jest od tego, jak skomplikowany jest projekt. Sama w sobie budowa domu przebiega przez następujące etapy:

  • Oczyszczenie i wyrównanie terenu.
  • Wykopy (oprócz fundamentów, do budowy na przykład piwnic i garaży,).
  • Wylanie fundamentów
  • Budowa szkieletu domu.
  • Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, klimatyzacji, czy instalacji pompy ciepła.
  • Instalacja izolacji.
  • Wykończenia wewnętrzne i zewnętrzne (listwy przypodłogowe, drzwi, okna, balustrady itp.).

Zakończenie prac

Na tym etapie wszystkie osoby zaangażowane w budowę spotykają się, aby sprawdzić, czy dom jest we właściwym stanie i spełnia wszystkie przepisy. Inwestor może przeprowadzić ostateczny przegląd nowego domu, w celu zapoznania się z jego funkcjami oraz działaniem różnych systemów i komponentów, a także, aby poznać obowiązki, związane z konserwacją. Jest to również dobra okazja, aby zauważyć rzeczy, które należy poprawić lub dostosować. Mogą Państwo sprawdzić powierzchnie blatów, armatury, podłogi, czy ściany, mimo że współpracując z naszą firmą, istnieje praktycznie zerowe ryzyko, że dojdzie do takich nieprawidłowości. 

Przedstawione etapy budowy są opisane w skrócie, w praktyce proces ten obejmuje wiele drobiazgów i niuansów, którymi zajmie się nasza firma.  

Jak możemy Państwu pomóc w procesie budowy domu?

W Franc Home sprawimy, że Twoje doświadczenie związane z budową domu będzie tak udane, jak to tylko możliwe. Na każdym kroku mogą Państwo liczyć na nasz zespół. Pomożemy wybrać najlepszy obszar do budowy, niezależnie od tego, czy jest to dom wolnostojący w spokojnej dzielnicy, czy dom w centrum miasta.

Nasz zespół profesjonalistów z branży architektonicznej gwarantuje wykonanie najbardziej wydajnego i innowacyjnego projektu. Mogą Państwo odwiedzić naszą sekcję „Projekty domów”, aby zobaczyć dostępną bogatą ofertę projektów, lub sekcję „Technologię”, w której opisane są techniki budowy domów, w których się specjalizujemy. Są to między innymi domy szkieletowe, murowane i z bala. W każdym przypadku korzystamy z najnowszych osiągnięć w dziedzinie budownictwa i innowacyjnych materiałów budowlanych.

Wybierz specjalistów

Zaoszczędź czas i pieniądze oraz zyskaj bezcenny spokój. 

Popularne pytania

dowiedz się

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Popularne pytania

dowiedz się

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Popularne pytania

dowiedz się

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Znajdź nas również na