Etapy budowy domy

Etapy budowy domu

Przygotowanie do budowy domu bywa czasochłonne i może spędzić sen z powiek. Jednak każdy, kto szykuje się do takiej inwestycji, chce być jak najlepiej przygotowany i jest to w pełni zrozumiałe. W końcu budowa domu to nie zakup nowego telewizora. Jest to wielka zmiana w życiu każdej osoby. Dlatego opisaliśmy dla Ciebie etapy budowy domu i wyjaśniliśmy zwięźle jakie prace są wykonujemy w każdym z nich.

Naszych klientów wspieramy na każdym etapie, tak aby tę przygodę wspominali z przyjemnością, a nie z udręką w sercu. Taka jest nasza misja – spełnić Twoje marzenie, oszczędzając przy tym Twój portfel, czas i podarować bezcenny spokój.

ETAP 1 Przygotowanie

  • Zanim zaczniemy opisywać etapy budowy domu, musimy poznać Twoje potrzeby i projekt, który wybrałeś. Jeśli nie masz jeszcze projektu domu nic straconego. Zajrzyj do zakładki PROJEKTY, w której znajdziesz ogromny wybór gotowych projektów domów od znanej pracowni Z500, z którą współpracujemy. Jeśli nie spodoba Ci się żaden projekt, możesz skorzystać z usługi indywidualnego projektu lub dostosować wybrany projekt pod siebie.
  • Po zapoznaniu się z Twoimi wymaganiami przygotowujemy wstępną wycenę, która jest darmowa i niezobowiązująca.
  • Następnym krokiem jest podpisanie umowy.

ETAP 2 Formalności

Ten etap budowy domu jest najmniej lubianym, ale możemy go w pełni wykonać dla Ciebie.

  • Pierwszym krokiem w tym etapie jest przygotowanie projektu zagospodarowania terenu, w którym opracowana zostanie adaptacja domu na działce, poprowadzenie przyłączy, jeśli działka ich nie posiada. Również na tym etapie kompletujemy potrzebą dokumentację. Wspomniane kwestie są niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę.
  • Po otrzymaniu pozwolenia na budowę (które może potrwać krócej lub dłużej, niestety nigdy nie mamy pewności, jak długo może potrwać procesowanie wniosku) podpisujemy aneks do umowy z harmonogramem prac i kosztorysem.

Teraz pozostaje już tylko zabrać się za budowę Twojego wymarzonego domu.

ETAP 3 Budowa domu

  • Na początek zaczynamy od przygotowania terenu, w tym ewentualnie poprowadzenia przyłączy.
  • Stan surowy otwarty – przygotowanie fundamentów wraz z wypuszczeniem przyłączy, postawienie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropy, więźba dachowa z pokryciem.
  • Stan surowy zamknięty – montaż stolarki okiennej i drzwiowej.
  • Stan deweloperski – Wykonanie instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, grzewczej; wykończenie elewacji: w tym ocieplenie, tynkowanie, malowanie i inne prace wykończeniowe elewacji według Twojego życzenia; zabudowa GK.
  • Zakończenie i tym samym ostatni etap budowy domu to jego odbiór. Teraz już możesz zająć się wykończeniem Twojego pięknego domu, przygotowaniem ogrodu, a potem już tylko żyć długo i szczęśliwie.

W trakcie budowy przeprowadzamy mniejsze odbiory po każdym z wyznaczonych etapów.

Teraz już znasz etapy budowy domu w Franc Home. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami, abyśmy to właśnie my wybudowali dla Ciebie dom, skontaktuj się z nami poprzez zakładkę KONTAKT.

ZNAJDŹ NAS NA: INSTAGRAM | FACEBOOK

Możliwość komentowania została wyłączona.